Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

LIFE: O smogu w Zespole Szkół w Siedliskach

Uczniowie Zespołu Szkół w Siedliskach wiedzą jak powstaje smog i jak można mu zapobiegać. We wtorek szkołę w Siedliskach odwiedził ekodoradca w ramach projektu LIFE – Wiktor Chrzanowski, który przeprowadził z uczniami pogadanki na temat związany z zanieczyszczeniem powietrza.

Celem spotkań było uświadomieniem dzieciom jak ważne dla naszego zdrowia jest czyste powietrze i dlaczego powinniśmy je chronić. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, odpowiadali na pytania, zabierali głos, przekazywali swoje spostrzeżenia na tematy związane z zanieczyszczeniem powietrza. – Świadomość dzieci i młodzieży na temat smogu jest coraz większa. Wiedzą jak powstaje smog i co robić kiedy normy jakości powietrza są przekroczone – mówi ekodoradca Wiktor Chrzanowski.

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

Spotkania w szkołach są elementem kampanii informacyjnej Urzędu Miejskiego w ramach projektu LIFE.

Skip to content