Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Lubosz Karwat nagrodzony

„Start w dorosłość. Co warto oddać za marzenia?” – z odpowiedzią na takie pytanie musieli zmierzyć się w tym roku uczestnicy VI Edycji Konkursu im. Macieja Szumowskiego. W piątek na uroczystej gali w pałacu Wielopolskich czworo zwycięzców odebrało nagrody.

W tym roku na konkurs nadesłano ponad 200 prac. Kapituła pod przewodnictwem red. Stefana Bratkowskiego wybrała cztery zwycięskie reportaże. Grand Prix w wysokości 30 tys. zł otrzymała Agnieszka Jasińska z Łodzi za pracę zatytułowaną „Blue Sky”. Przyznano też drugą nagrodę w wysokości 20 tys. zł. Otrzymał ją Filip Skrońc z Warszawy za reportaż „Gardło co dwie i pół sekundy”. Wyróżnienia (po 5 tys. zł) trafiły do rąk Olgi Gajewskiej z Łodzi za reportaż „Ja, dziennikarka” oraz Lubosza Karwata z Tuchowa, za pracę zatytułowaną „Moja mała Arkadia”.

Tegoroczna edycja jest już szóstą w historii konkursu. Jego patron – Maciej Szumowski – to wybitny dziennikarz, który w latach 1980-1981 był naczelnym „Gazety Krakowskiej”. Jest twórcą reportaży i ponad 100 filmów dokumentalnych.

Konkurs Szumowskiego
Zdjęcie: Wojciech Matusik
Źródło: www.gazetakrakowska.pl

Skip to content