Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Łukasz Wąs Strażakiem Roku 2015 Województwa Małopolskiego

Tuchowianin, młodszy ogniomistrz Łukasz Wąs z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymał we wtorek tytuł Strażaka Roku 2015 Województwa Małopolskiego. Nagrodzono go za bohaterską akcję, w trakcie której uratował kobietę wydobywając ją z głębokiej studni.

Konkurs „Strażak Roku Województwa Małopolskiego” organizują władze regionu. Ma on na celu przedstawienie, promowanie i nagrodzenie tych strażaków, którzy wyróżniają się wyjątkową ofiarnością i bohaterskimi postawami w akcjach ratunkowych.

Łukasz Wąs został nagrodzony za akcję ratowniczą z 13 stycznia 2013 r., kiedy jego drużyna została zadysponowana do miejscowości Nowodworze, gdzie według zgłoszenia kobieta wpadła do około 20-metrowej studni. Ze względu na utrudniony dostęp, Łukasz musiał rozebrać się z aparatu tlenowego i odstąpić od zasad uznawanych za bezpieczne – wejść do studni bez aparatu, czyli ryzykować własnym życiem i zdrowiem. Poszkodowana kobieta została wydobyta na powierzchnię z niegroźnymi dla życia obrażeniami.

Strażak podkreślił, że sukces akcji nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca i wsparcie kolegów i dowódcy w niej uczestniczących.

Więcej można przeczytać na: http://www.gazetakrakowska.pl/

Skip to content