Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Lutowy „Kurier Tuchowski” już jest!

W najnowszym wydaniu przeczytamy m.in. rozmowę z burmistrzem Tuchowa oraz skarbnikiem gminy Tuchów, o wręczeniu statuetki „Melaniusz” Maciejowi Nalepce, trzeci z cyklu tekstów poświęconych patronom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie ukazujący postać mjra Edwarda Rydza Śmigłego.

W numerze również zaproszenie na prezentację książki pt. „Jak nasi Dziadkowie „Sokół” budowali i w nim gospodarowali w latach 1898-1948″, która odbędzie się w dniu 9 marca w Muzeum Miejskim w Tuchowie. Książka jest efektem pracy zbiorowej pod redakcją Aleksandra Kowalika.

Ponadto redemptoryści zachęcają wiernych do pielgrzymowania do sanktuarium, udziału w nabożeństwach wielkopostnych oraz refleksji dotyczącej męki Jezusa Chrystusa, a wyjątkową sposobnością ku temu jest wystawiona kopia Całunu Turyńskiego, którą można zobaczyć do 7 marca br. w bazylice mniejszej w Tuchowie. Redemptoryści zapraszają również młodzież na wielkopostne czuwanie.
W numerze także obszerne relacje z wydarzeń szkolnych oraz rywalizacji sportowych.

Zapraszamy do przeczytania elektronicznej wersji „Kuriera Tuchowskiego” – kliknij, aby pobrać.

Wersja papierowa dostępna będzie pod koniec tygodnia w firmach i sklepach na terenie Tuchowa i gminy oraz w Domu Kultury w Tuchowie.

Skip to content