Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Marsz na Brzankę po czyste powietrze w ramach Dnia Ziemi

W sobotę 21 kwietnia odbył się pierwszy wiosenny marsz na Brzankę. Cała akcja to wspólne przedsięwzięcie stowarzyszeń i organizacji: PTG Sokół – Świat Pracy Oddział w Tuchowie, Stowarzyszenie Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców, Stowarzyszenie „My Kobiety” z Olszyn, Stowarzyszenie „My Pogórzanie”, OSP Jodłówka Tuchowska, KS Ryglice – sekcja biegowa, Ośrodek Wychowawczo – Opiekuńczy z Tarnowa, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Stowarzyszenie Eko-Aura Małopolska.

Przed rozpoczęciem marszu na Brzankę wspólnie z wędkarzami z Tuchowa i Klubem Przyjaciół Białej Tarnowskiej zebrano śmieci z brzegów rzeki Białej. Po oczyszczeniu brzegów uczestnicy udali się na miejsce zbiórki – stadion LKS w Burzynie. Marsz zaplanowany był z kilku różnych miejsc (Burzyna, Jodłówki Tuchowski i Olszyn), aby finalnie spotkać się na szczycie Brzanki, przy bacówce.

Na Brzance czekały na uczestników bigos oraz kiełbaski z ogniska. Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali przy wspólnym stole. Dla uczestników to nie był koniec atrakcji. Po odpoczynku i wspólnej biesiadzie odbyła się prelekcja prezesa Klubu Podróżników Śródziemie – Albina Marciniaka. Wszyscy wysłuchali z zaciekawieniem opowieści, po czym wszystkie dzieci oraz organizacje i stowarzyszenia otrzymali dyplomy za uczestnictwo w marszu. Dodatkowo dla dzieci zostały przeprowadzone konkursy ekologiczne i przyrodnicze z drobnymi upominkami, książkami i mapami Pasma Brzanki.

Cała akcja wpisała się również w wydarzenie Czyste góry, czyste szlaki. Jakub Nowak przedstawił prezentację pt. „Dzień dobry z Pasma Brzanki, czyli dlaczego warto dbać o nasze pasmo”.

Pogoda i atmosfera była wyśmienita, wszystkim dopisywał dobry humor. Powróciliśmy do domów z naładowanymi bateriami, dotlenieni dzięki czystemu powietrzu i optymistycznie nastawieni do następnych wspólnych działań.

Podziękowania ślemy dla Restauracji Agawa za przepyszny bigos oraz Bacówce na Brzance za wsparcie organizacyjne!

Dziękujemy również wszystkim za przybycie i zapraszamy na powtórkę we wrześniu!

Organizatorzy

Skip to content