Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mecz pokazowy piłki siatkowej kobiet

15 września w hali sportowej CKZiU w Tuchowie odbył się mecz siatkówki kobiet. Spotkanie odbyło się ramach popularyzacji piłki siatkowej w rejonie tarnowskim. Zaproszenie od Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider przyjęły drużyny: KSZO Ostrowiec oraz Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

Drużyna z Ostrowca od 2014 roku występuje w Orlen Lidze – najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. Siatkarki z KSZO do Tuchowa przyjechały w swym najmocniejszym składzie, z kilkoma zawodniczkami z przeszłością reprezentacyjną w kadrach młodzieżowych i seniorskich na czele z Anną Miros (Podolec), wielokrotną reprezentantką Polski (171 A), mistrzynią Europy w zespole (2002 Turcja).

Drużyna z Tarnowa to beniaminek I ligi. Zespół budowany jest z myślą by walczyć o najwyższe cele. Z roku na rok podnosi swoje umiejętności siatkarskie, prezentuje dojrzałą siatkówkę. Licznie zgromadzona tuchowska publiczność mogła obejrzeć ciekawe spotkanie. Obydwa zespoły pokazały duże zaangażowanie, wiele ciekawych akcji oraz wysokie umiejętności siatkarskie. Zespół z Ostrowca wykorzystując swoje warunki fizyczne dominował w ataku oraz w bloku. Zawodniczki z Tarnowa zaprezentowały bardzo dobrą grę w obronie oraz dojrzałość taktyczną.

W I secie siatkarki KSZO dominowały, natomiast set II i III był bardzo wyrównany, walka „punkt za punkt”. Po spotkaniu obydwa zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. Był czas na pamiątkowe zdjęcia i spotkanie kibiców z drużynami.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 KSZO Ostrowiec

Ozdobą meczu pokazowego Grupa Azoty PWSZ Tarnów vs KSZO Ostrowiec był występ grupy tańca nowoczesnego VOICE z Domu Kultury w Tuchowie. Dziewczęta przygotowane przez trenera i choreografa Pawła Potępę dały popis swoich umiejętności wzbudzając aplauz i gromkie brawa publiczności i siatkarek. Gratulacje dla trenera i tancerek.

Skip to content