Medale judoków z MOSiR Tuchów

4 marca 2003 roku w Piasecznie rozegrano Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo (limity do OOM). Czwórka zawodników trenera Marka Srebro, reprezentująca MOSiR Tuchów spisała się znakomicie.

Natasza i Nina Potok w kategorii wagowej 44 kg, do której zgłoszono 12 zawodniczek wygrały swoje walki, w eliminacjach i półfinale, aby stoczyć między sobą pojedynek o złoto. Zwyciężyła Natasza, a srebrny medal zdobyła Nina. Na trzecich miejscach uplasowały się J. Biesiadecka reprezentująca UKS Mysłowice oraz K. Borowiec z Juvenii Wrocław.

Brązowy medal wywalczył Jakub Nakielny w wadze do 50 kg (15 zawodników), który po dwóch wygranych w eliminacjach i ćwierćfinale, przegrywa walkę półfinałową z późniejszym zwycięzcą tej kategorii W.Michalak (Champion Warszawa). W walce o brąz Kuba pokonał zawodnika AZS OS Poznań M.Józkowiak.

Zawodniczka Zuzanna Gawron, debiutując w zawodach juniorek młodszych, w wadze do 48 kg (15 zawodniczek) wygrała 3 walki, przegrała 2 – ze złotą i brązową medalistką zajmując 5 miejsce, co jest jej największym sukcesem w zawodach ogólnopolskich. Medaliści tych zawodów uzyskali bezpośredni awans do Mistrzostw Polski (OOM), natomiast zawodnicy: Z.Gawron, E.Burza, H.Gut będą walczyć o ten awans w eliminacjach międzywojewódzkich, które odbędą się 1 kwietnia w Rybniku.

Tekst: Marek Srebro