Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Menedżerowie kultury w bibliotekach

Trwa nabór zgłoszeń do projektu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”. Młodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami zrealizują koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne, cyrkowe i wiele innych – na co dzień nie spotykanych – wydarzeń.

Na czym to polega?
– Warsztaty w Warszawie – pozwolą uczestnikom dowiedzieć się jak pomysł na działania zamienić w realny projekt. Pomogą w tym spotkania z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami.
– Konkurs dotacyjny – szansa na zdobycie pieniędzy na projekt (do 2700 zł).
– Współpraca z lokalną biblioteką – od momentu zgłoszenia do zakończenia projektu młody menedżer działa we współpracy z bibliotekarką/bibliotekarzem.
– Wsparcie podczas realizacji działań – stały kontakt z organizatorkami; odwiedziny doświadczonych instruktorów – Latających Animatorów Kultury; e-Akademia (czyli strona internetowa z niezbędnikiem pełnym pomocnych artykułów, scenariuszy i wywiadów); wizyty studyjne (czyli wzajemne odwiedziny młodych menedżerów kultury).

Kto może wziąć udział w projekcie?
Do udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe Zespoły z gmin, które biorą udział w Programie Rozwoju Bibliotek. (mapa gmin dostępna jest tutaj: http://biblioteki.org/pl/o_programie/uczestnicy)

Zespół tworzą:
– młody mieszkaniec gminy (osoba w wieku 15-25 lat),
– bibliotekarz lub bibliotekarka z miejscowej biblioteki.

Jak się zgłosić?
– młody menedżer/menedżerka wypełnia Formularz Zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.mmk.e.org.pl
– bibliotekarz/bibliotekarka wypełnia Formularz Zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.biblioteki.org.pl/pl/panel_biblioteki
…wypełnienie Formularzy przez obie osoby oznacza zgłoszenie Zespołu do programu.

Na zgłoszenia czekamy do 20 października!

Więcej informacji na stronie www.mmk.e.org.pl

Skip to content