Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Niemczech

Dyrekcja oraz nauczyciele języka niemieckiego zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie zapraszają uczniów szkół średnich z Ciężkowic, Gromnika, Ryglic a także Tuchowa do udziału w Międzyszkolnym konkursie wiedzy o Niemczech, który odbędzie się 14 kwietnia 2008 r. o godz. 9:00 w ZSP w Tuchowie.

Konkurs jest kierowany do uczniów, zainteresowanych historią, geografią, polityką, gospodarką, kulturą Niemiec oraz językiem niemieckim. Na pytania z tych właśnie dziedzin uczestnicy konkursu będą udzielać odpowiedzi.
Konkurs będzie się składał z części pisemnej oraz ustnej (przeprowadzonej w tym samym dniu), do której przejdzie szóstka uczniów z największą ilością punktów uzyskanych w etapie pisemnym.
Część pisemna przeprowadzona zostanie w języku polskim. W części ustnej (6 rund) uczestnicy będą mieć do wyboru pytania w języku polskim za 1 pkt, za 2 pkt. (teoretycznie trudniejsze) również w języku polskim oraz za 4 pkt. w języku niemieckim, na które także należy odpowiedzieć w języku niemieckim.
Chęć uczestnictwa w konkursie prosimy zgłosić do organizatorów konkursu p. Łukasza Galasa lub p. Ewy Janas na podane adresy mailowe: galukas@interia.pl, ewa_janas@interia.pl, bądź telefonicznie na numer szkoły ZSP w Tuchowie.

Skip to content