Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Miesiąc Odpowiedzialnej Sprzedaży – Małopolska 2007

Województwo Małopolskie planuje w tym roku kontynuację Kampanii „Miesiąc Odpowiedzialnej Sprzedaży”. Honorowy patronat nad Kampanią objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Nawara. Głównym celem Kampanii jest przeciwdziałanie dostępowi osób niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych oraz wdrożenie programów antytytoniowych w szczególności kierowanych do dzieci i młodzieży.

Adresatami Kampanii są przede wszystkim sprzedawcy wyrobów tytoniowych, psycholodzy i pedagodzy szkolni oraz rodzice dzieci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także mieszkańcy Małopolski. Główne lokalne działania kampanijne prowadzone będą w miesiącu wrześniu 2007 r.
Badania społeczne realizowane w 2005 r. w Małopolsce wykazały, że palenie tytoniu to jeden z największych problemów społecznych w naszym województwie. 60% uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznało się do palenia papierosów. Wyroby tytoniowe są również najłatwiej dostępną substancją psychoaktywną. 66% niepełnoletnich uczniów potrafi je łatwo zdobyć. Papierosy stanowią też otwarcie drogi do narkotyków i alkoholu.
Patronat medialny:
– Gazeta Krakowska
– Radio Kraków
– TVP3

Skip to content