Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Małopolski kadetek w piłce siatkowej

22 października w hali sportowej MOSiR w Tuchowie odbył się I Turniej Kwalifikacyjny Kadetek w ramach Małopolskiej Ligi Kadetek. Organizatorem zawodów był UKS Lider Tuchów. W tym roku do rozgrywek ligowych kadetek zgłosiła się rekordowa liczba 36 drużyn, które zostały podzielone na 6 grup kwalifikacyjnych.

Ranking po dwóch turniejach pozwoli ustalić, w której lidze rozpoczną poszczególne zespoły właściwe rozgrywki ligowe. UKS Lider Tuchów trafił do wyjątkowo silnej grupy, w której znalazły się zespoły: PROXIMA Kraków A i B (mistrz Małopolski 2016/2017), UKS Jedynka Tarnów A i B (5 zespół 2016/2017) oraz drużyna Omega Rzuchowa.

Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Zespoły z Krakowa zaprezentowały dojrzałą siatkówkę oraz bardzo wysokie umiejętności siatkarskie w pełni wykorzystujące znakomite warunki fizyczne. Drużyny z Krakowa zdominowały rozgrywki, zdobyły I i II miejsca wzbudzając zachwyt i uznanie licznie przybyłej publiczności (duża grupa kibiców z Tarnowa i Krakowa). Trzecie miejsce zajął doświadczony zespół z Tarnowa. O dużym pechu może mówić drużyna liderek, już na początku pierwszego spotkania kontuzji doznały dwie podstawowe zawodniczki zespołu (Schabowska, Galas). Kontuzja koleżanek zdeprymowała zawodniczki z Tuchowa. Do zespołu wkradła się niepewność i zdenerwowanie, które nie pozwoliły w pełni pokazać swoich umiejętności. Okazja do rewanżu już 5 listopada 2017 r. W hali sportowej w Bobowej zespół z Tuchowa zmierzy się w II Turnieju Kwalifikacyjnym z zespołami: UKS Jedynka B, Podkarpacie Bobowa, MKS Ryglice, Omega Rzuchowa, Dwójka Krynica. ZAPRASZAMY!

Skip to content