Mistrzostwa Polski MTB Sławno 2015

W dniach 16-19 lipca 2015 r. w Sławnie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. To najważniejsze zawody w kraju.

Dzień pierwszy to rywalizacja sztafetowa. Złoty medal zdobyła drużyna KCP Elzat Bieniasz Bike Team, w składzie: Jakub Zamroźniak, Wiktor Hudyka, Debora Jaworska i Michał Topór. Pokonali bardzo mocne i doświadczone drużyny, a walka o medale trwała do końca na bardzo trudnej i wymagającej trasie. Wystartowała również druga drużyna, która zajęła także dobre 6. miejsce w składzie: Albert Głowa, Klaudia Janik, Arkadiusz Mirek i Albert Hudyka. Aby osiągnąć taki sukces wszyscy zawodnicy przygotowywali się przez wiele miesięcy, które były pełne poświecenia i wyrzeczeń. Złoty medal i koszulka Mistrza Polski to zwieńczenie ich ciężkiej pracy. GRATULACJE!

Drugi dzień Mistrzostw Polski MTB 2015 w Sławnie to kolejna konkurencja , tym razem XCE czyli sprinty tzw. eliminator. Wystartowało czworo zawodników KCP Elzat Bieniasz Bike Team. Start można uznać za udany – Debora Jaworska zajęła 7 miejsce, Klaudia Janik była na 8 miejscu. W kategorii męskiej dobrze pojechał Wiktor Hudyka, który także zajął 8 miejsce, a Michał Topór zakończył zmagania na 17 miejscu. Wszyscy zawodnicy zadebiutowali w tej konkurencji i zostawili za sobą o wiele starszych i bardziej doświadczonych kolarzy.

Trzeci dzień Mistrzostw Polski MTB 2015 to kolejne sukcesy kolarzy KCP Elzat Bieniasz Bike Team. Tym razem konkurencja olimpijska. W najmłodszej kategorii znakomicie spisał się Łukasz Helizanowicz, który zdecydowanie zwyciężył, pozostawiając rywali daleko za plecami. Także Gabrysia Hudyka znakomicie poradziła sobie z trudami trasy i na metę wjechała jako druga zawodniczka. Walczyli oni o Puchar Prezesa PZKOL. Niestety ze startu w kategorii junior młodszy, z powodu kontuzji musiał zrezygnować Albert Hudyka, który przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii Masters I 5 miejsce zajął Mirosław Bieniasz, który na ostatnim kilometrze stracił pozycję medalową – zacięta walka toczyła się do ostatnich metrów. Natomiast brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył Jarek Miodoński.

W niedzielę, w kolejnym dniu Mistrzostw Polski w Sławnie, Wiktor Hudyka zdobył brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski w Kolarstwie Górskim.
W kategorii Elita kobiet Debora Jaworska zajęła dobre 7 miejsce.

Na koniec kolarskich zmagań Kuba Zamroźniak do kolekcji dołożył jeszcze srebrny medal w kategorii U-23 (młodzieżowiec). Jest to najmłodszy zawodnik w całej stawce kolarzy zawodowych, mimo to nie przestraszył się rywali i pokazał wysoką klasę.

W najmłodszej kategorii wiekowej 7 miejsce zajął Dawid Hudyka.

Warto dodać, że drużyna KCP Elzat Bieniasz Bike Team w miniony weekend brała udział w Mistrzostwach Europy we Włoskim Lamosano.