Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Polski MTB w Mrągowie

Drużyna 4BIKE wzięła udział w mistrzostwach Polski MTB w Mrągowie! Gabrysia Rutka i Brajan Świder (KS Skomielna Biała) wywalczyli 3 miejsce w młodzieżowej sztafecie mieszanej. Jesteśmy niezmiernie dumni z tej pary. Ogromne brawa szczególnie, że dla Gabrysi to pierwszy tak ważny występ. Brawo!

Dzielnie walczyli również Jakub Solarz, Patryk Piech, Gabriela Hudyka i Albert Hudyka, którym udało się wywalczyć 8 miejsce w sztafecie. Łatwo nie było, ale cali, zdrowi i zadowoleni przekraczali metę. Brawa również dla nich.

Trasa na jakiej zostały zorganizowane zawody była bardzo wymagająca. Duża ilość stromych podjazdów, przy dużym słońcu dawała się we znaki. Części techniczne nie sprawiały trudności. W sobotnich indywidualnych zmaganiach Gabriela Rutka zajęła 5 miejsce, Dawid Hudyka zajął 31 miejsce.
W niedziele podczas wyścigów głównych o mistrzostwo Polski nasza zawodniczka Gabriela Hudyka zdobyła brązowy medal i tym samym uzyskała tytuł II-Vice Mistrzyni Polski Juniorek. Brawo!
Patryk Piech zajął 33 miejsce w swoich „pierwszych” zawodach takiej rangi.
Następnie na starcie stanął Jakub Solarz, który wywalczył 9 miejsce w U23/19 miejsce w elicie oraz Albert Hudyka, który uplasował się na 19 miejscu w U23 i 32 miejscu w elicie. Gratulacje dla całej ekipy!
Dziękujemy za walkę, zaangażowanie, za sportowy, dobry charakter, a także za godne reprezentowanie gminy i klubu.

Mamy też dobrą wiadomość, nasza juniorka Gabriela Hudyka zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy MTB, które odbędą się w austriackim Grazu. Gratulujemy!