Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zwycięstwo OSP Tuchów w turnieju piłki plażowej w Lubczy

Trzecia edycja amatorskiej strażackiego turnieju piłki plażowej odbyła się w minioną niedzielę (29.07) w Lubczy. Wśród zaproszonych i zgłoszonych drużyn nie zabrakło reprezentacji OSP Tuchów, która w siedmioosobowym składzie stawiła się w niedzielne przedpołudnie w tej gościnnej miejscowości w gminie Ryglice. Jak się okazało, nie byliśmy jedyną drużyną reprezentującą gminę Tuchów, gdyż wśród drużyn, które wystartowały w turnieju znaleźli się jeszcze nasi koledzy z OSP w Piotrkowicach.

W turnieju miało zagrać 12 zespołów, jednak ostatecznie na starcie zameldowało się 11 drużyn, które w drodze losowania podzielono na 4 grupy. Nasz zespół trafił do grupy z OSP Kowalowa oraz OSP Iskierki. Nazwa tej ostatniej drużyny, jak i sama drużyna powstały specjalnie na niedzielny turniej i jako jedyna ekipa składała się jedynie z kobiet. Mecze rozgrywano do 13 punktów i dwóch wygranych setów. W walce grupowej oba mecze wygraliśmy w stosunku 2:0 i o ile mecz z „Iskierkami” nie sprawił naszej ekipie większych problemów, to w meczu z OSP Kowalowa drugi set rozstrzygnęliśmy dopiero na przewagi 19:17. Dzięki dwóm wygranym meczom, z pierwszego miejsca awansowaliśmy do fazy pucharowej. Gra w fazie grupowej pozwalała z optymizmem patrzyć na kolejne mecze, które potwierdziły dobrą formę naszego zespołu, a w konsekwencji pozwoliły odnieść zwycięstwo w całym turnieju i zdobyć Puchar Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Ryglicach – Bernarda Karasiewicza.
Miała być dobra zabawa i była, miały być emocje i również ich nie zabrakło. A pogoda? Jak to z nią, po prostu była w wersji: „raz słońce, a raz deszcz”, z przewagą tego drugiego. Jednak strażacy potwierdzili, że nawet niesprzyjająca pogoda nie jest im straszna i walczyli bez względu na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Serdeczne podziękowania składamy druhom z OSP KSRG w Lubczy, czyli gospodarzom i organizatorom turnieju, za zaproszenie, a zwłaszcza za bardzo dobre przygotowanie imprezy.

Źródło: osptuchow.pl

Skip to content