Mistrzostwa Polski MTB XCO w Gielniowie

W Gielniowie w dniach 15-17 lipca 2016 zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Zawodnicy rywalizowali w poszczególnych kategoriach o tytuły mistrzów kraju oraz o koszulki z orłem na piersi. W najmłodszych kategoriach (młodzik, junior młodszy) rywalizacja przebiegała o Puchar Prezesa PZKol. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się na trasie zmarłego tragicznie, najbardziej utytułowanego polskiego kolarza górskiego Marka Galińskiego. To bardzo trudna technicznie i interwałowa trasa, wymagająca od zawodników skupienia i siły. Wąskie ścieżki, stromy zjazd pomiędzy skałami, kamienne dróżki, mostki, wystające korzenie no i oczywiście „drop”. Na starcie stawili się najlepsi zawodnicy z całej Polski.

15 lipca – piątek to rywalizacja o Puchar Prezesa PZKol dla kategorii młodzik i junior młodszy.

W kategorii młodzik Dawid Hudyka zajął 16 miejsce.

W kategorii juniorka młodsza Gabriela Hudyka uplasowała się na najbardziej nielubianym przez zawodników 4 miejscu, a w kategorii junior młodszy zwyciężył Łukasz Helizanowicz.

Kolejny wyścig to już zmagania o tytuł Mistrza Polski MTB w kategorii junior, w której Albert Hudyka zajął 13 lokatę.

16 lipca – sobota to wyścigi kategorii U23, elita, cyklosport oraz masters.

O pechu może mówić Wiktor Hudyka, który jadąc w czołówce miał problemy techniczne – defekt roweru i wyjeżdżając z boksu technicznego na 18 pozycji po pasjonującym wyścigu z determinacją wywalczył wysokie 6 miejsce w kategorii U23.

Słowa uznania należą się nie tylko zawodnikom, ale także rodzicom, trenerom i wszystkim tym, którzy wspierają „dzieciaki z pasją”.