Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

I Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST

Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz gmina Tuchów zapraszają wszystkich miłośników wina na I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie w dniach 6-7 sierpnia 2016 r.

Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina.

Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa.

W dniach 6-7 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na I Międzynarodowy Festiwal Wina, I Międzynarodowy Konkurs Win oraz XVII Międzynarodowe Spotkanie Miast Bliźniaczych.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne.

Zapraszamy w pierwszy weekend sierpnia na tuchowski rynek!

Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu https://www.facebook.com/tuchovinifest/.

Skip to content