Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Polski w Szachach Przedszkolaków

W dniach 8-10 maja 2009 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „GRAND” w Chotowej odbyły się Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w Szachach. Osobno grali chłopcy, osobno dziewczynki.

Niemal 100 przedszkolaków z całej Polski rozpoczęło rywalizację w piątek. W tym dniu rozegrano turniej szachów szybkich (po 15 minut dla każdego z graczy). Dzieci rozegrały w sumie 9 rund. Jedyną reprezentantką naszej gminy była zawodniczka UKS „VICTORIA” Łowczów – Weronika Poręba. Spisała się bardzo dobrze. Wygrywając 5 partii i 4 przegrywając, zajęła w Mistrzostwach Polski 7 miejsce!
W sobotę i niedzielę grano na dłuższym czasie – po 30 minut dla każdego. Weronika udowodniła, że jej piątkowy wynik nie był dziełem przypadku – w dziewięciu rundach ponownie zdobyła 5 pkt. i znów zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Polski. Tym razem została sklasyfikowana na 8 miejscu i zarazem wypełniła normę na IV kategorię szachową.
Podczas trzydniowych zmagań, przeciwniczkami naszej zawodniczki były dziewczęta z takich miejscowości jak: Bełchatów, Chorzów, Chrzanów, Kielce, Legnica, Suwałki, Warszawa, Wrocław oraz wielu innych.
Warto zaznaczyć, iż Weronika w obu turniejach była najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką nie posiadającą dotąd żadnej kategorii szachowej. Wyprzedziły ją tylko dziewczynki, które już wcześniej zdobyły kategorie III lub IV.
Zapraszamy do krótkiej fotograficznej relacji.

Skip to content