Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Owoce, warzywa i soki są na 5!

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie „Owoce, warzywa i soki są na 5!”. Zapisy do konkursu oraz raporty z wykonanych zadań, szkoły mogą nadsyłać do 17.06.2009. Nagrodą dla 16 zwycięskich szkół (po jednej w każdym województwie) są granty finansowe w wysokości 1500 zł. Poza tym wszystkie szkoły, jak również dzieci, które wezmą udział w programie, otrzymają drobne upominki.

Trwają zapisy do tegorocznej, ogólnopolskiej edycji programu: „Owoce, warzywa i soki są na 5!”. Organizatorami konkursu są Instytut Żywności i Żywienia oraz firma Tymbark. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Zdrowia. Celem programu jest uświadomienie dzieciom w wieku szkolnym oraz ich opiekunom korzyści płynących z częstego spożywania owoców, warzyw i soków.
Program „Owoce, warzywa i soki są na 5” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Materiały informacyjne trafiły do ponad 14 000 szkół w całej Polsce.
Głównymi nagrodami będą granty pieniężne w wysokości 1500 zł dla każdej z szesnastu zwycięskich szkół (po jednej w każdym województwie). Poza tym wszystkie szkoły, jak również dzieci, które wezmą udział w programie, otrzymają drobne upominki.
Praca konkursowa polega na wykonaniu czterech zadań: realizacji opracowanych przez metodyków scenariuszy lekcyjnych, organizacji akademii/przedstawienia na temat spożywania 5 porcji dziennie warzyw, owoców lub soku, przygotowaniu warzywno-owocowo-sokowej dekoracji szkolnej, a także organizacji owocowo-warzywno – sokowego dnia.
Każde przeprowadzone działanie należy opisać w raporcie, dostępnym na stronie: www.5razyowoceiwarzywa.pl

Zgłoszenia do konkursu wraz raportem z przeprowadzonych działań konkursowych szkoły mogą nadsyłać do 17.06.2009 roku.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.5razyowoceiwarzywa.pl
Dodatkowych informacji udziela także:
Magdalena Józefiak, tel: +48 33 870 82 06, mail: m.jozefiak@maspex.com

Skip to content