Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa powiatu w szachach

Filia tuchowskiego Domu Kultury w Burzynie była miejscem dwudniowych zmagań najlepszych szachistów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tarnowskiego.

W dniu 14.01.2016 r. rywalizowało 71 uczniów szkół podstawowych (29 dziewcząt i 42 chłopców) wyłonionych z zawodów gminnych. Zawodnicy rozgrywali 9 rund, tempo gry P-15.

Mistrzynią powiatu w kategorii dziewcząt została uczennica Szkoły Podstawowej w Łowczowie Lena Mróz.
Drugie miejsce zajęła Gabriela Łabędż ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy, a trzecie koleżanka szkolna Leny, Kinga Wołkowicz.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Łabędź ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy, drugie Tomasz Żmuda ze Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej, a trzecie Jakub Golonka ze Szkoły Podstawowej w Łowczowie.

W dniu 15.01.2016 r. do rywalizacji przystąpiło 63 gimnazjallistów (28 dziewcząt i 35 chłopców), którzy rozgrywali również podobnie jak ich młodsi koledzy 9 rund, w tempie P- 15.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Poręba reprezentująca Gimnazjum w Tuchowie, przed Wiktorią Słowińską z Gimnazjum w Zakliczynie oraz Nicolą Mróz z Gimnazjum w Tuchowie.

Opiekunowie swoich zawodników z 45 szkół byli zachwyceni sprawną organizacją zawodów, co niewątpliwie jest zasługą dyrektora MOSiR Marka Srebro, znakomitych sędziów prowadzących zawody: Czesława Markiewicza i Janusza Poręby oraz kierownika DK w Burzynie Wacława Ropskiego.

Skip to content