Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa strażaków w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Druhowie z Dąbrówki Tuchowskiej po raz pierwszy wzięli udział w dwudniowych Mistrzostwach Strażaków w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie zorganizowanych na terenie stacji narciarskiej – Arena Narciarska Jaworki Homole w dniach 13 – 14.02.2016 r.

Ideą udziału w tych mistrzostwach była przede wszystkim dobra zabawa mająca na celu wzmocnienie relacji pomiędzy strażakami OSP Dąbrówka Tuchowska. Po dwugodzinnej drodze busem użyczonym z zaprzyjaźnionej firmy, dotarliśmy do miejscowości Jaworki, gdzie szukaliśmy miejsca noclegowego, zarezerwowanego w remizie OSP. W pewnym momencie zauważyliśmy wysoko na budynku, syrenę alarmową oraz wydobywający się intensywnie dym z komina, wskazujący na „podgrzewanie atmosfery”. Okazało się, że jest to nasze miejsce noclegu. Na miejscu szybko zakwaterowaliśmy całą wycieczkę w składzie 17 osób i udaliśmy się na stok, gdzie cześć osób wzięła udział w mistrzostwach, część w zjazdach rekreacyjnych, a pozostali spędzali czas według swojego planu kibicując zawodnikom.

Z naszej ekipy w indywidualnych zawodach, rozgrywanych w pierwszym dniu, udział wzięli: Katarzyna Mleczko, Justyna Reczkowska, Wojciech Kmietowicz, Jakub Mleczko i Michał Mleczko. Na koniec pierwszego dnia zawodów okazało się, że Katarzyna Mleczko zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce, nieznacznie ustępując faworytkom. Była to dla nas bardzo dobra informacja, która wzbudziła euforię i zadowolenie. Po zawodach w miejscu zakwaterowania podsumowaliśmy zawody i miło spędziliśmy czas do późnych godzin nocnych zacieśniając współpracę z druhami z OSP Jaworki i OSP Targowiska, z którymi współdzieliliśmy nocleg.

Drugiego dnia rywalizacji odbył się konkurs drużynowy. Jednostkę OSP Dąbrówka Tuchowska reprezentowali: Jan Mleczko, Jakub Mleczko, Justyna Reczkowska, Katarzyna Mleczko. Start poprzedzony całodniowym treningiem przyniósł bardzo dobry czas zjazdu, jednak małe doświadczenie i niedokładna znajomość regulaminu doprowadziła naszą drużynę do dyskwalifikacji. Pomimo niesmaku związanego z dyskwalifikacją szybko wróciliśmy do podstawowego celu wyjazdu i dalej bawiliśmy się bardzo dobrze. Na koniec zawodów odebraliśmy drobne upominki za udział w zawodach i wróciliśmy na miejsce noclegu skąd po spakowaniu udaliśmy się w drogę do domu.

Podsumowując ten wyjazd należy stwierdzić, że była to świetna okazja do uzyskania kolejnych doświadczeń zawiązanych z udziałem w zawodach, zawieraniem nowych znajomości oraz zacieśnienia więzi pomiędzy sympatykami i druhami OSP Dąbrówka Tuchowska. Podjęliśmy zobowiązanie, że w przyszłych latach również weźmiemy udział w mistrzostwach narciarskich, które chcemy traktować, przede wszystkim, jako fajną zabawę.

Serdecznie dziękujemy kibicom za wspieranie naszych zawodników na stronie internetowej naszej OSP, Facebooku, Instagramie jak również w smsach i rozmowach telefonicznych.

Do zobaczenia w Jaworkach za rok ! 🙂

Autor zdjęcia: Michał Mleczko.
Autorzy artykułu: Justyna Reczkowska / Grzegorz Borgula.

Skip to content