Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Misyjny jarmark z aniołami

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające przy bazylice i sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zaprasza wszystkich do wzięcia udziału IV Misyjny jarmarku z aniołami, który będzie odbywał się w 19. grudnia br. w godzinach od 8:00 do 17.30 przy bazylice.

W tym roku nasza akcja odbywa się pod hasłem: „Podaj rękę swemu bratu”.

Tym razem chcemy wspomóc redemptorystów i naszych braci oraz siostry w Argentynie, a dokładnie w Patagonii. Jest to prezent na święta dla tych, z którymi łączymy się w wierze jako jedna wielka rodzina Boża! Każda złotówka, każdy grosz ofiarowany na misje będzie podaniem ręki naszemu bratu i naszej siostrze-żyjącym wiele tysięcy kilometrów od nas. Zbudujmy duchową więź. Święta Bożego Narodzenia temu sprzyjają. Gdy zasiądziemy do stołu wigilijnego drobny upominek, czy ozdoba może być zaproszeniem tamtych ludzi, którym pomogliśmy do wspólnego świętowania.

Podczas odbywającego się jarmarku będzie można nabyć produkty ręcznie robione przez osoby ze stowarzyszenia oraz dzieci z Tuchowa, produkty o tematyce misyjnej, dobre książki i wiele wiele innych rzeczy…..
Czekamy również na otwartość waszych serc i pomysłowość. Można w tygodniu na furtę klasztorną przynosić ozdoby świąteczne czy aniołki we wszelakiej postaci.

Centralnym punktem naszej akcji będzie Eucharystia o godzinie 16.00 na którą zaproszone są rodziny naszych współbraci misjonarzy z Tuchowa i okolic. Będzie to również dziękczynienie za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wspierają nasze misje.

Marek Krzyżkowski CSsR

Skip to content