Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Muzykoterapia jest dobra na wszystko – recital Janusza Radka

Poskładać z dźwięków cały świat. Nakreślić kilkoma nutami frazę melodii i pozwolić snuć się jej w ciszy. Bez pośpiechu. Spokojnie. Stąd, tam, a potem tu. Tak tylko potrafi Janusz Radek. Wokalista, kompozytor i wykonawca od lat poruszający się w różnych przestrzeniach muzycznych. Tym razem swoją wrażliwość odkryje przed uczestnikami piątej edycji Muzykoterapii, organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów i Fundację „Zdrowym Być”, przy współpracy z Domem Kultury w Wierzchosławicach i radiem RDN.

Autorski recital „Stąd, tam, tu” to powrót do intymnych piosenek i melodii bliskich sercu. Jest w nich nostalgia wspomnień, tęsknota uczuć i radość życia. Koncert piosenek Janusza Radka to remedium na zgiełk i kakofonię współczesnego świata. Idealna doza muzycznego „wyciszenia”, bezpretensjonalnego nastroju i brzmień kojących smutek duszy.

Wieczorny koncert, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się 5 listopada o godzinie 19:00. Poprzedzi go spotkanie z Anną Morawską, autorką książki „Depresja poporodowa. Możesz z nią wygrać”. Apatia i frustracja „od urodzenia” to najbardziej przemilczana „twarz depresji” oraz tabu społeczne, z którym zmaga się co dziesiąta matka. Jak przełamać impas, wyjść z zaklętego kręgu choroby i nauczyć się o tym rozmawiać? Dowiedzieć się będzie można podczas spotkania już o godzinie 17:00.

Ostatnim akordem piątej Muzykoterapii będzie medyczne wsparcie i dopingowanie uczestników biegu ulicznego „I…TAKA Tarnowska Dyszka”. Trasa wiedzie głównymi ulicami miasta i liczy 10 km. Start i meta znajdują się w Gemini Park Tarnów. Zawodnicy pod hasłem „Rozgrzejmy jesień” wystartują 6 listopada o godzinie 9:30. Prawdopodobnie będzie to największa sportowa impreza w Tarnowie, a z pewnością najlepsza okazja na podtrzymanie dobrej kondycji i znalezienie skutecznej recepty na zdrowie. W trakcie biegu prowadzona będzie akcja charytatywna „Biegniemy dla Karolinki”, a wśród osób które ukończą bieg rozlosowana zostanie wycieczka do ciepłych krajów!

Skip to content