Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Na ratunek Wojtkowi Wojtasowi

Wojtek Wojtas ma 18 lat, mieszka w Tuchowie, uczęszcza do szkoły w Nowym Sączu. Jest żywiołowym, towarzyskim, pełnym radości, optymistycznie nastawionym do życia chłopakiem, który ujmuje niesamowitym uśmiechem. Swoim urokiem osobistym i pozytywną energią zaraża innych. Spontaniczny i energiczny, nie usiedzi długo w jednym miejscu, ale jednocześnie rozważny, odpowiedzialny, może trochę zbyt dojrzały jak na swój wiek – człowiek, na którym można polegać. Wysportowany, trenował piłkę ręczną, MMA, miał sukcesy w biegach krótkodystansowych. Posiada zdolności aktorskie, które wykorzystywał biorąc udział w szkolnych akademiach i grając w przedstawieniach (w marcu zabłysnął rolą Orgona w „Świętoszku”). Jego pasją są motory – ponad rok pracował na wymarzonego choppera, Hondę Magnę, zwaną przez Niego „Madzią”.

16. sierpnia 2010 roku doszło do nieszczęśliwego wydarzenia – Wojtek jadąc na motorze zderzył się czołowo z ciężarówką. Mimo niedużej prędkości, następstwa wypadku okazały się dramatyczne. Wojtek stracił przytomność, w szpitalu stwierdzono ciężki uraz czaszkowo-mózgowy, krwiaka śródmózgowego, obrzęk mózgu i ostrą niewydolność oddechową. Jego stan lekarze określili jako
ciężki … W ciągu następnych dni leżał na Oddziale Neurochirurgii, gdzie rozgrywała się dramatyczna
walka o Jego życie …

18. sierpnia stan wyraźnie się pogorszył, Wojtek trafił na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. W tym czasie monitorowano podstawowe funkcje życiowe, oddech wspomagano przez rurkę intubacyjną. Wojtka karmiono przez sondę nosowo-jelitową, wykonywano kontrolne tomografie głowy. Do tego doszło zapalenie płuc

1. września Wojtek powinien rozpocząć naukę w klasie maturalnej. Jego stan poprawił się na tyle, że mógł zostać przeniesiony z OIT na Oddział Neurochirurgii, na którym przebywał przez kolejne trzy tygodnie. Obecnie Wojtek jest leczony zachowawczo, musi być odpowiednio odżywiany i pielęgnowany. Lekarze są jednogłośni – Wojtkowi może pomóc tylko intensywna, codzienna i wielogodzinna rehabilitacja. Tylko dzięki niej znów będzie mógł chodzić, normalnie funkcjonować i rozmawiać z nami.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla naszego Wojtka. Pomóżmy Mu znów cieszyć się życiem !

Rodzina Wojtka

Zapraszamy na koncert charytatywny „Pomóż Wojtkowi”, który odbędzie się 25 września 2010r. w tuchowskim amfiteatrze o godz. 18:00.

Dla Wojtka zagrają:
– Follow
– Marek Klimczak
– Another View
– Awariat Nato
– Orion

Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Wojtka Wojtasa z Tuchowa, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Sursum Corda” – Nowy Sącz
Dom Kultury w Tuchowie oraz zespół inicjatywny: Kinga Hudyka, Anna Szostak, Ewelina Bień, Aleksandra Kurcab, Marta Wojtanowska.

Jak pomóc ?

* wpłacając dowolną kwotę na specjalne, „Wojtkowe” konto bankowe

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem „Wojtek Wojtas”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR,
zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać PL

Gotowy druk wpłaty/przelewu >>

Podstawa prawna prowadzenia zbiórki
* Decyzja MSWiA nr 31/2010 DZiK-VI-632-1-34/10/ISk z dnia 26.02.2010r.

Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za wrażliwość i pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na wszystkie nasze konta podlegają odpisom podatkowym.
* dla osób fizycznych – od 2005 r. niezmiennie jest to limit do 6% od dochodu
* dla osób prawnych – od 2004 r. niezmiennie jest to limit do 10% od dochodu

W przypadku wysokich darowizn pojawia się obowiązek złożenia deklaracji CIT-D.
Obowiązek sporządzania tej deklaracji pojawia się, gdy:
– wartość jednorazowej darowizny przekracza 15 000 zł,
– wartość wszystkich darowizn otrzymanych w danym roku od jednego darczyńcy przekracza 35 000 zł.

Jeśli chcą Państwo przekazać darowiznę na działalność naszej organizacji, co poszerzy możliwości i zakres realizowanych przez nas programów pomocowych, proszę kliknąć tutaj.
Nic nie tracąc mają Państwo także przywilej przekazać nam swojego podatku. Możemy wtedy więcej i lepiej pomagać…

Więcej informacji: http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/wojtekwojtas/

Skip to content