Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Nasza Wieś Zabłędza” już jest!

Właśnie ukazał się jedenasty numer gazety „Nasza Wieś Zabłędza”, która wydawana jest rokrocznie z okazji festynu sołectwa Zabłędzy – dożynek wiejskich. W tym roku podczas festynu, oprócz obchodów rocznicowych związanych z nadaniem Szkole Podstawowej w Zabłędzy imienia Jana Pawła II i wręczenia sztandaru szkole, święta wyrobów tradycyjnych i regionalnych czy jubileuszu Złotych Godów, mieszkańcy Zabłędzy uczczą również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W bieżącym numerze m.in. zaproszenie na dożynki wiejskie, obszerna relacja z ubiegłorocznego festynu, słowo proboszcza o realizacji ważnej dla parafii Piotrkowice inwestycji, o poświęceniu i otwarciu sali gimnastycznej w Zabłędzy, wyjazdach integracyjnych mieszkańców wsi oraz kolejne fotografie z rodzinnych albumów.

– Staramy się pisać o sprawach, które nas dotyczą, o mieszkańcach, historii i teraźniejszości. Pokazujemy naszą wieś i mieszkańców wczoraj i dziś. To wpływa na budowanie poczucia tożsamości, odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę. Wspólnie można wiele zdziałać dla dobra wszystkich mieszkańców – podkreśla Krzysztof Jasiński – pomysłodawca i wydawca gazety, mieszkaniec wsi Zabłędza.
Należy podkreślić, że dzięki sponsorom gazeta jest bezpłatna, a za pośrednictwem członków Rady Sołeckiej dociera do wszystkich mieszkańców.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru gazety „Nasza Wieś Zabłędza”.

Oto elektroniczna wersja gazety – kliknij, aby pobrać.

Archiwalne numeru czasopisma można przeczyta w bibliotece cyfrowej.

Skip to content