Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nauka jazdy na nartach

W tym roku Gmina Tuchów po raz pierwszy uczestniczy w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową”. Projekt skierowany jest do dzieci nieumiejących jeździć na nartach, uczęszczających do szkół podstawowych.

Nauka będzie się odbywała w ramach zajęć pozalekcyjnych przez wykwalifikowanych instruktorów na wyciągu narciarskim w Jastrzębi. Projektem objęto 96 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Tuchów. Zajęcia obejmować będą łącznie 16 godzin nauki jazdy pod okiem instruktorów. Uczniowie w ramach projektu mają zapewniony dowóz na wyciąg narciarski, karnety wstępu oraz wyposażenie w sprzęt narciarski.

Łączna kwota projektu to 46 004,00 zł. Gmina Tuchów pozyskała na ten cel 14 200,00 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, reszta pochodzi z budżetu gminy oraz wpłat rodziców.

Informujemy, że Zarząd Towarzystwa Miłośników Tuchowa również pozyskał środki finansowe na podobny cel. Dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach otwartego konkursu na realizację w 2019 roku zajęć sportowych dla uczniów, ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych. Należy podkreślić, że środki uzyskano dzięki zaangażowaniu i ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Szczegółowe informacje o wynikach konkursu można znaleźć na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki nr oferty 8587942. Bez wątpienia na realizacji tego programu skorzystają teraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

Życzymy młodzieży świetnej zabawy na stoku narciarskim.

Skip to content