Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowa sala prób dla Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Tuchowie

Obecny rok 2015 jest dla Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Tuchowie bardzo ważny, obchodzi ona bowiem swój diamentowy jubileusz – 60 lat istnienia. Z tej okazji 28 czerwca 2015 roku miało miejsce poświęcenie nowej sali przeznaczonej wyłącznie na potrzeby orkiestry.

Po zakończeniu wieczornej mszy św. orkiestra w uroczystym przemarszu wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do nowej sali, która znajduje się przy Poligrafii Ojców Redemptorystów. Na miejscu nastąpiły podziękowania dla wszystkich osób, które w jakimś stopniu przyczyniły się do powstania tej pięknej sali, po których miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi przez kustosza sanktuarium o. Bogusława Augustowskiego oraz kapelmistrza orkiestry Piotra Kucharzyka.
Ojciec proboszcz dokonał poświęcenia sali oraz pobłogosławił członków orkiestry i wszystkich zaproszonych gości. Po wzniesieniu toastu zebrani mogli podziwiać profesjonalnie wykończoną salę, w której orkiestra będzie mogła odbywać próby i mile spędzać czas.
Wszystkim osobom, które były zaangażowane w powstanie nowej sali oraz dobroczyńcom Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Tuchowie – serdeczne Bóg zapłać!

Opracowała: Diana Kajmowicz


Fot. Krzysztof Jasiński

Skip to content