Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowe połączenie kolejowe z Tuchowa do Jasła i Krakowa

Od 1 października br. uruchomione zostanie nowe weekendowe połączenie kolejowe. Pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa do Jasła w piątek i wracał do Krakowa w niedzielę. Rozkład przygotowany został z myślą o studentach i osobach pracujących w Krakowie, którzy na weekend będą wracać do domów. Trasę obsługiwać będą najnowsze pociągi Kolei Małopolskich.

Inauguracyjny przejazd odbędzie się w niedzielę 1 października br. Pociąg wyruszy ze stacji Jasło o godz. 16.30 i przez Biecz, Gorlice, Zagórzany, Tuchów (18:37) i Tarnów przybędzie na stację Kraków Główny o godz. 20:05. Czas przejazdu na trasie Tuchów – Kraków Główny 1 h i 28 min, jednak zachętą do skorzystania z podróży koleją ma być cena biletu (13 zł – bilet normalny, 8,19 zł – ulgowy szkolny, 6,37 zł – ulgowy studencki) i komfort jazdy. Na trasie będą kursować najnowsze pociągi Impuls. Najstarszy ma niecały rok, najmłodszy 7 miesięcy.

Pociągi będą jeździć w weekendy: w piątki z Krakowa do Jasła – Tuchów przyjazd 19:06; w niedziele z Jasła do Krakowa – Tuchów odjazd 18:37.

O przywrócenie połączenia kolejowego z Krakowem od dawna zabiegali samorządowcy, mieszkańcy Jasła oraz miłośnicy kolei z KochamKolej.pl. Jeśli połączenie cieszyć się będzie zainteresowaniem, zostanie poszerzone o kolejne kursy.

Rozkład jazdy PKP: http://rozklad-pkp.pl/

Skip to content