Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowe stroje krakowskie i buty ludowe dla „Mojego Siedliska”

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko” zrealizowało projekt pn. Zakup strojów krakowskich i butów ludowych dla Stowarzyszenia Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko”.

W ramach operacji zakupione zostały stroje ludowe krakowskie damskie i męskie oraz buty ludowe do strojów krakowskich damskie i męskie. Łącznie zakupionych zostało: 20 kompletów strojów ludowych krakowskich damskich i 20 kompletów strojów ludowych męskich oraz 20 par butów ludowych damskich do strojów krakowskich i 20 par butów ludowych męskich do strojów krakowskich.

Koszty realizacji operacji wynoszą 52 398,00 zł, z czego wnioskowana kwota pomocy to 47 996,00 zł

Zakup regionalnych strojów krakowskich damskich i męskich oraz butów ludowych damskich i męskich przyczyni się do kultywowania tradycji. Strój krakowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich strojów ludowych, jest charakterystyczny dla dziedzictwa lokalnego i regionalnego. Dzięki zakupowi strojów krakowskich i butów ludowych członkowie Stowarzyszenia będą mogli prezentować kulturę i tradycję podczas lokalnych wydarzeń kulturalnych, wydarzeń organizowanych na obszarze Pogórza, jak również w kraju i poza jego granicami.

Skip to content