Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowoczesne pociągi Impulsy na naszych torach

Od niedzieli, 11 grudnia br., mieszkańcy gminy Tuchów będą mogli jeździć do Krakowa i Nowego Sącza nowoczesnymi, wygodnymi, szybkimi pociągami Impuls wyprodukowanymi w sądeckim Newagu. Impulsy są jednymi z najnowocześniejszych pociągów w Polsce.

7 grudnia br. na dworcu kolejowym w Tarnowie można było obejrzeć nowe pociągi Kolei Małopolskich. W samo południe dwa nowoczesne pociągi równocześnie wjechały na drugi peron tarnowskiego dworca – jeden z Krakowa, drugi z Nowego Sącza.

Nowoczesne Impulsy mają po 250 miejsc siedzących i 250 stojących. Są ciche, wygodne, klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w stojaki do przewożenia rowerów, wi-fi i komfortowe przewijaki dla niemowląt w toaletach. Pociągi będą obsługiwać trzecią nitkę Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej spółki Koleje Małopolskie należącej do samorządu województwa małopolskiego. Województwo kupiło 6 nowych Impulsów i planuje zakup kolejnych. Pociągi na peronie tarnowskiego dworca przywitała jazzowa kapela „Leliwa”.

Konsekwentnie dążymy do zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków podróży, czego symbolem jest nowoczesny Impuls. Znakami rozpoznawczymi naszych kolei są: punktualność, atrakcyjna cena i duża częstotliwość kursowania – zapewnił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, który w towarzystwie prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, prezesa Kolei Małopolskich Ryszarda Rębilasa i wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa – przyjechał nowoczesnym pociągiem z Krakowa. Marszałek dodał, że chce symbolicznie przekazać nowe Impulsy podróżnym. – Te koleje są dla Was – powiedział marszałek. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podkreślał, że nowoczesne pociągi zostały wyprodukowane w Małopolsce. – Gratulujemy Nowemu Sączowi i cieszymy się, że nowa jakość dotarła do nas.

Opracowanie i fotorelacja: Krzysztof Jasiński.

Skip to content