Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Noworoczny Koncert Orkiestry Sanktuaryjnej

13 stycznia br., w pięknej zimowej i świątecznej scenerii, radowała zgromadzonych w Bazylice Mniejszej w Tuchowie Sanktuaryjna Orkiestra. Tuż po godzinie 17: 00 pod batutą Piotra Kucharzyka zaprezentowała ona noworoczny program koncertowy, w którym nie zabrakło tradycyjnych kolęd w aranżacji orkiestrowej Tomasza Ożóga, jak również rozrywkowych, ale bardzo kojarzących się z okresem bożonarodzeniowych, utworów.

Koncert rozpoczęła kolęda Wśród nocnej ciszy, która tradycyjnie rozpoczyna bożonarodzeniową pasterkę. Po słowach powitania przez konferansjera – br. Tomasza Marcinka CSsR, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa wykonała: W żłobie leży; A wczora z wieczora; Z narodzenia Pana; Pójdźmy wszyscy do stajenki; Przybieżeli do Betlejem oraz Znak Pokoju. Warto dodać, iż słowa zwrotek poszczególnych kolęd przybliżali w śpiewie Andrzej Stanisławczyk i Alicja Stanisławczyk-Karwat.

W kolejnej odsłonie publiczność usłyszała część świecką koncertu. Orkiestra wykonała White Christmas, Last Christmas, Jingle Bell Rock, jak i We Wish A Merry Christmas.

Na zakończenie, brat Tomek zaprowadził nas do Austrii. Podobnie jak u filharmoników wiedeńskich, także i w Tuchowie muzycy pożegnali słuchaczy Wiązanką Walców J.J. Straussa. W międzyczasie w kościele pojawił się … kowal, który w swojej „kuźni” mógł wraz z orkiestrą wykonać skoczną i wchodzącą w ucho – Polkę z Kowadłem.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Tekst: Paweł Stańczyk
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content