Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Noworoczny koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Tuchowie

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w bazylice mniejszej w Tuchowie odbył się koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Wydarzenie rozpoczęło się od znanej wszystkim kolędy Wśród nocnej ciszy.

Po odegraniu tejże kolędy słowo wstępu wygłosił br. Norbert Żukliński CSsR, który zaprosił do wysłuchania pierwszej, bardziej religijnej części występu zespołu z Tuchowa. Orkiestra zaprezentowała kilka utworów, do których zaśpiewała Anna Sikorska i Artur Starostka. W tuchowskim Sanktuarium zabrzmiały: A wczora z wieczora i Gore Gwiazda w opracowaniu kapelmistrza orkiestry – p. Piotra Kucharzyka, a także Z narodzenia Pana i Przybieżeli do Betlejem w aranżacji Tomasza Ożóga, Kolęda dla nieobecnych Z. Preisnera, a także Dzień jeden w roku Czerwonych Gitar.

Później zgromadzeni w kościele mogli rozweselić się częścią bardziej rozrywkową. Orkiestra wykonała kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia Last Christmas, Christmas Carl March, Merry Christmas Everyone, We Wish You A Merry Christmas, Jingle Bells Forever oraz Feliz Navinad.

Na zakończenie Sanktuaryjna Orkiestra Dęta rozdała zgromadzonym w bazylice drobny upominek, zaś na pożegnanie wykonała oddający charakter Bożego Narodzenia Znak Pokoju w opracowaniu Bartka Szułakiewicza.

Tekst: Paweł Stańczyk
Fotografie: Krzysztof Jasiński

Skip to content