Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowy herb Alfy Siedliska

Zarząd klubu sportowego Alfy Siedliska chcąc ujednolicić wizerunek klubu w mediach społecznościowych, internecie, prasie, na strojach sportowych i stadionie postanowił powierzyć wykonanie projektu nowego herbu Alfy Panu Jakubowi Malickiemu – znanemu grafikowi z dużym doświadczeniem w dziedzinie znaków sportowych. Pan Kuba Malicki podjął wyzwanie i przygotował dla klubu projekty, z których wybrano wersję ostateczną.

– Obecnie bardzo ważny jest marketing sportowy i chcielibyśmy wyjść naprzeciw tym zmianom na rynku znaków sportowych – powiedział Grzegorz Bajorek, zastępca prezesa Alfy Siedliska. – Po konsultacjach podjęliśmy decyzję, która propozycja jest najwłaściwsza. Pozostaje nam tylko na najbliższym Walnym Zgromadzeniu podjąć uchwałę o przyjęcie nowego herbu. Będzie to także okazja do aktualizacji statutu klubu oraz zmiany obecnego skrótu „LKS” – dodał.

Poniżej przedstawiamy informacje na temat nowego herbu oraz autora projektu.

Nazwę „Alfa” można interpretować na kilka sposobów, między innymi jako:
– dążenie do bycia najlepszym,
najjaśniejszą gwiazdę w danym gwiazdozbiorze (w astronomii),
– „samiec Alfa” (w biologii – dominujący osobnik, pełniący rolę przywódcy grupy).

Stąd znak graficzny klubu sportowego o takiej nazwie powinien cechować unikalny charakter, klarowna kompozycja i mocne liternictwo.
Wybrany przez projektanta kierunek uwspółcześnienia znaku, ma na celu sprawienie, by stał się bardziej unikatowy, wyróżniał się pośród „pasiastych” herbów.

KOLORYSTYKA
żółty:
Pantone: 136C
CMYK: 0-20-100-0
RGB: 242-203-19

czarny:
Pantone: Black 2C
CMYK: 50-50-50-100
RGB: 0-0-0

TYPOGRAFIA
Oswald, Bold 12 pt
Oswald, Light 12 pt

OPIS ZNAKU
Kolorystyka – uproszczenie tonacji do 2 kolorów oraz biała gwiazda „Alfa”.
Tarcza – zaokrąglenie tarczy na dolnych narożnikach, by nadać nowoczesną formę.
Nazwa w głowicy – prosty krój wersalikowy, by wyeksponować unikalną nazwę klubu.
Alfa – czteroramienna gwiazda, nowy symbol klubu.
Biały obrys zewnętrzny – do zastosowania na kolorowych tłach.

Dodajmy, że klub z Siedlisk, jako pierwszy w Polsce w 1998 roku przyjął nazwę „Alfa”. Warto wspomnieć, że obecnie taką nazwę posiadają jeszcze dwa kluby: Alfa Jaromirowice (1999) i Alfa Kleszczów (2013).

Jakub Malicki – grafik z ponad 15-letnim doświadczeniem, prowadzący własne studio od ośmiu lat. Projektowanie to dla Niego sposób na pomoc ludziom w realizacji ich marzeń i pragnień. Pomaga budować markę, od nazewnictwa po tworzenie logo i branding. Wiele prac dotyczy właśnie klubów sportowych i stowarzyszeń. Współpracował z ponad stu takimi organizacjami, ponieważ sport ma cechy, które najbardziej ceni w swoim życiu – pasję i ciężką pracę, która pozwala osiągnąć cele. Na podstawie tych cech tworzy logo.

Nigdy nie kończy projektu, zanim w pełni nie spełni oczekiwań. Oprócz brandingu sportowego, wśród których znajdują się projekty dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Tenisa, PGNiG Superliga, Polskiej Federacji Piłki Ręcznej, Ekstraklasy SA, Wisły Kraków i Lecha Poznań, współpracował również z firmami z branży IT, transportu, sektora medycznego, spożywczego i start-up.
Uważa, że w świecie zdominowanym przez szablony każda firma, organizacja i klub sportowy powinny szukać wyjątkowego wizerunku.
Właśnie dlatego klub z Siedlisk postanowił podjąć współpracę właśnie z Panem Kubą Malickim.

Skip to content