Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowy nabór na „Schetynówki”

1 września rozpocznie się przyjmowanie wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Wnioski będą dotyczyć dróg powiatowych i gminnych, których budowa czy przebudowa planowana jest na rok przyszły.

W tym roku w Małopolsce, w ramach pierwszego etapu programu, zmodernizowanych zostanie w sumie około 204 km dróg lokalnych. Dzięki oszczędnościom uda się nawet przebudować o 48 km dróg więcej niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy: W 2008 roku do listy małopolskich inwestycji drogowych, które otrzymały dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” zakwalifikowało się 29 projektów gminnych i 14 powiatowych. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się jednak, że zaoszczędziliśmy 14 mln zł. Umożliwiło to dofinansowanie 16 dodatkowych projektów (12 projektów gmin i 4 projektów powiatowych). Razem, dotacje na inwestycje drogowe otrzyma zatem 59 małopolskich projektów (41 projektów z gmin oraz 18 projektów z powiatów). Pozwoli to na przebudowę dodatkowych 48 km dróg.

Razem powstanie zatem:
– prawie 66 km dróg gminnych (więcej o 15 km niż pierwotnie zakładano)
– około 138 km dróg powiatowych (więcej o 32 km).
Daje to w sumie około 204 km zmodernizowanych dróg lokalnych w województwie małopolskim. Najdłuższy z przebudowywanych odcinków drogi powstanie w powiecie limanowskim i będzie miał ponad 20 km.

Wnioski przyjmowane będą od 1 do 30 września w pokoju nr 22 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Basztowej 22 w Krakowie w godzinach pracy urzędu: poniedziałek – godz. 9-17, wtorek- piątek – godz. 7.30-15.30.

Opracowano propozycje zmian i uzupełnienia zapisów programu, które ujęte zostały w przygotowanym projekcie nowelizacji uchwały. Niezwłocznie po podjęciu uchwały zostanie zamieszczona pełna informacja dotycząca obowiązujących wymagań formalno prawnych dotyczących uczestnictwa w programie.

Skip to content