Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowy rok – nowy numer „Kuriera Tuchowskiego!

Za nami piękny świąteczny czas zapisany na 40 stronach styczniowego „Kuriera Tuchowskiego”. Styczeń bowiem bogaty był noworoczne koncerty kolęd, świąteczne konkursy i kiermasze, bale i zabawy karnawałowe, spotkania opłatkowe i wspólne kolędowanie oraz jasełka organizowane przez szkoły, instytucje, organizacje, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, działające na terenie miasta i gminy Tuchów – w gazecie relacje z tych wydarzeń.

W numerze m.in.: o noworocznym spotkaniu i uroczystości wręczenia statuetki „Melaniusz” zasłużonym dla rozwoju miasta i gminy Tuchów, którą w tym roku otrzymali: ks. dr Andrzej Gerard Dyl, dr Mariusz Lesław Krogulski oraz Niemiecko-Polski Krąg Przyjaciół Illingen; reportaż Janusza Kowalskiego o profesorze Andrzeju Jasińskim – wielkiej i nietuzinkowej postaci polskiej kultury, znakomitym pianiście, profesorze i pedagogu, znanym w całej Polsce i na świecie, który od 10 lat zaszczyca Tuchów swoją obecnością; rozmowa z Wojciechem Skruchem, który od 1 stycznia pełni funkcję prezesa zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”; pierwszy w tym roku tekst Lilianny Lipki z cyklu artykułów poświęconych patronom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem, którego bohaterami są bracia Pomarańscy: Stefan, Józef i Zygmunt; pierwszym dziecku urodzonym w 2020 r. w tuchowskim szpitalu.

Ponadto w gazecie: zaproszenie na piękne widowisko taneczne – XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa, mnóstwo relacji z wydarzeń kulturalnych, oświatowych i sportowych, a także zielone strony Tuchowa oraz inne ważne informacje, w tym m.in. jak segregować odpady.

Zapraszamy do lektury!

Kliknij, aby pobrać elektroniczną wersję Kuriera Tuchowskiego.

Skip to content