Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

We wtorek w Tarnowie odbyła się uroczystość 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Komenda Miejska Policji w Tarnowie otrzymała nowy sztandar, ufundowany przez Powiat Tarnowski.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura powiedział, że ten długo oczekiwany sztandar to dowód uznania za trud codziennej służby. – Dziękuję Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za ufundowanie sztandaru. Cieszy nas, że lokalne władze tak doceniają naszą pracę. Otrzymanie sztandaru to dla nas nobilitacja i wyróżnienie, będzie symbolem naszej jedności i tożsamości – powiedział komendant. Wzór sztandaru zatwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jego przekazanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Sztandar poświęcił biskup tarnowski ks. dr Andrzej Jeż.

fot. Artur Gawle

Wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Starosta Roman Łucarz oraz burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak otrzymali Brązowe Krzyże za zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego. Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego uhonorowała mł. insp. Mariusza Dymurę Srebrną Odznaką Honorową – Krzyż Małopolski. – To wyraz uznania dla dokonań Pana Komendanta, ale także pracy całej Komendy Miejskiej w Tarnowie. Samorząd Województwa Małopolskiego docenia pracę tarnowskiej Policji. Wyraża wdzięczność i głęboki szacunek za Waszą służbę – zapewniała Anna Pieczarka. Apelowała do policjantek i policjantów, aby chronili dobro, a walczyli ze złem.

Serdecznie gratulujemy wspaniałej rocznicy, a także dziękujemy za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Tuchów i regionu.

Tekst: powiat.tarnow.pl

Skip to content