Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

7 345 000 zł na inwestycje w gminie Tuchów!

W poniedziałek 30 maja 2022 r. rozstrzygnięta została druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Aż 7 345 000 zł trafi do gminy Tuchów! To kolejne duże dofinansowanie pozyskane przez tuchowski samorząd.

W ramach II edycji „Polskiego Ładu” Gmina Tuchów złożyła dwa wnioski. Obydwa zostały pozytywnie ocenione i przyznano dofinansowanie do realizacji zadań:

Budowa obiektu użyteczności publicznej dla potrzeb OSP Dąbrówka Tuchowska oraz celów społeczno-kulturalnych – 5 095 000 zł

Jestem przekonana, że budowa nowego obiektu wraz z jego otoczeniem w pełni sprosta oczekiwaniom wszystkich grup społecznych, które od wielu lat starały się o tę inwestycję. Przede wszystkim wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie szkoły i jednostki straży, czyli najważniejszych instytucji świadczących usługi na rzecz swoich mieszkańców. Społeczności Dąbrówki Tuchowskiej gratuluję determinacji w dążeniu do celu, który jeszcze kilka lat temu wydawał się bardzo odległy, wręcz nieosiągalny. Serdecznie dziękuję radnym Rady Miejskiej w Tuchowie za zrozumienie problemu i szeroką akceptację tego przedsięwzięcia. To dzięki naszej współpracy spełniają się właśnie marzenia mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej – podkreśla Magdalena Marszałek – burmistrz Tuchowa.

Zagospodarowanie małego placu targowego w Tuchowie – 2 250 000 zł

Istniejący plac targowy funkcjonuje w niezmienionej formie od kilkudziesięciu lat. Jego stan techniczny, a przede wszystkim wizualny budzą wiele negatywnych opinii. Od wielu lat mówiono o rewitalizacji tej przestrzeni, jednak dopiero w 2021 r. udało się wykonać dokumentację projektową pozwalającą na budowę nowego obiektu. Dzisiaj jesteśmy pewni, że rewitalizacja tej przestrzeni nastąpi już niebawem. Tym samym poprawimy estetykę i funkcjonalność przestrzeni publicznej – powiedziała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie dofinansowania, które jest szansą na poprawę funkcjonalności i estetyki gminy Tuchów, a w konsekwencji jej rozwoju. Dziękujemy Panu Wiesławowi Krajewskiemu – posłowi na Sejm RP, za dużą skuteczność i wspieranie Gminy Tuchów.

Skip to content