Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Alkomat dla Komisariatu Policji w Tuchowie

Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek przekazała komendantowi Komisariatu Policji w Tuchowie kom. Tomaszowi Stachurskiemu profesjonalny alkomat.

Przekazany alkomat służy do szybkiego badania, które sprawdzi się w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji.

Na stronie policja.pl możemy zobaczyć jak dużo kierowców zostało przyłapanych na prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu. W styczniu 2023 roku było 4582 kierowców, w grudniu 2022 roku – 5869 kierowców.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruch drogowego po raz kolejny wsparliśmy funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tuchowie wyposażając ich w drugi już alkomat sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Urządzenie to pozwala szybko zweryfikować czy dana osoba jest po spożyciu alkoholu. Skutki prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu są często tragiczne, ofiary wypadków tracą zdrowie, a często nawet życie. Kierowcy decydujący się na kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu często nie mają świadomości jak duże stwarzają zagrożenie, a liczby zatrzymanych kierowców potwierdzają ten fakt – podkreśliła Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Skip to content