Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Urząd Miejski w Tuchowie

Zapraszamy do punktu spisowego w Urzędzie Miejskim w Tuchowie

Przypominamy, że na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 istnieje w Urzędzie Miejskim w Tuchowie punkt spisowy. Każdy z mieszkańców Gminy Tuchów może spisać się w Naszym Punkcie Spisowym, można też liczyć na pomoc pracowników Gminnego Biura Spisowego w Tuchowie.

Wszystkich chętnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miejskiego od 7.30 do 15.30. osoby, chcące skorzystać z punktu spisowego prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem ustalenia terminu wizyty w punkcie spisowym.

(więcej…)

Dokonałeś samospisu? Weź udział w loterii.

Weź udział w Loterii i zdobądź jedna z setek nagród.

  1. Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 online na spis.gov.pl i uzyskaj unikatowy kod potwierdzający samospis.
  2. Zarejestruj otrzymany kod w terminie od 22.04 do 7.07.2021 r. na stronie Loterii.
  3. Oglądaj transmisje online z losowań i sprawdź, czy wygrałeś! Im szybciej zarejestrujesz się w Loterii, tym więcej szans masz na wygraną!
(więcej…)

Urząd Stanu Cywilnego w piątek będzie nieczynny

Uprzejmie informujemy, że 4 czerwca 2021 r. (piątek) Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.

Tego dnia pełniony będzie dyżur w zakresie rejestracji bieżących zgonów. Akty zgonów będą sporządzane od godziny 12:00 do godziny 14:00.

Jednocześnie pod numerem telefonu 14 652 54 74, w. 25 pracownik USC będzie udzielał informacji w zakresie rejestracji spraw z tego zakresu.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej www.spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

(więcej…)

Ważne wartości dla mieszkańców gminy Tuchów

Szanowni Mieszkańcy Gminy Tuchów,

Od kilku tygodni trwają prace nad opracowaniem nowej strategii rozwoju. Na ostatnich warsztatach rozmawialiśmy o wartościach ważnych dla mieszkańców naszej gminy, o tym co nas buduje, o tym jak postrzegamy nasze korzenie, jak widzimy przyszłość naszej gminy. Zastanawialiśmy się co jest ważne dla nas mieszkańców i dla nas jako wspólnoty.

(więcej…)

Powstanie nowy budynek dla strażaków ochotników i mieszkańców w Dąbrówce Tuchowskiej

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zaakceptowana została długo oczekiwana przez mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej inwestycja. W wyniku reformy oświatowej zabrakło miejsca dla uczniów szkoły podstawowej. Przed wspomnianą reformą sala gimnastyczna wraz z pomieszczeniami OSP były również wykorzystywane przez lokalną społeczność do zebrań, spotkań, uroczystości rodzinnych. Aby zabezpieczyć potrzeby szkoły, druhowie OSP w Dąbrówce przekazali swoje pomieszczenia w których zostały urządzone sale lekcyjne.

(więcej…)
Skip to content