Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dumni z biało-czerwonej świętowaliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, nie było możliwe świętowanie 2 maja w licznym gronie. Tradycja jednak została zachowana, a święto godnie uczczone.

Po honorowej prezentacji flagi Rzeczypospolitej Polskiej na tuchowskim rynku, już po raz czwarty, pięknie i dumnie z biało-czerwoną w ręku na Wzgórze Flagi wyruszyła delegacja: burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Stanisław Obrzut oraz radni: Grzegorz Niemiec, Jerzy Odroniec, Andrzej Przybyła, Stanisław Wabno, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie Janusz Kowalski, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów oraz przedstawiciele mieszkańców miasta i gminy Tuchów.

Jak co roku, na wzgórzu tym flagę z masztem wznieśli druhowie z OSP Meszna Opacka, po czym odśpiewano hymn państwowy. Na ten czas ustał rzęsisty deszcz i zaświeciło piękne słońce. Biało-czerwona dumnie powiewa na Wzgórzu Flagi i prawie w każdym zakątku naszej gminy. Bądźmy z niej dumni. Nie tylko od święta, ale na co dzień wyrażajmy szacunek do barw narodowych, propagujmy wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Dziękujemy wszystkich, którzy obecni byli na Wzgórzu Flagi, w tym inicjatorowi tuchowskiej akcji Dnia Flagi Aleksander Kajmowicz. Mamy nadzieję, że za rok w tym dniu w licznym gronie będziemy mogli razem pięknie, uroczyście i radośnie świętować.

Skip to content