Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kolejne laptopy do nauki zdalnej

Gmina Tuchów pozyskała dofinansowanie na zakup kolejnych laptopów niezbędnych do nauki zdalnej w szkołach podstawowych dla uczniów najbardziej potrzebujących.

Ograniczenia epidemiczne w szkołach spowodowały konieczność powrotu do nauki zdalnej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele ponownie musieli przeorganizować swoje obowiązki, aby móc realizować program nauczania. Zdaję sobie sprawę, że system nauki zdalnej nie jest doskonały, dlatego dziękuję przede wszystkim uczniom i rodzicom, a także nauczycielom za podjęcie wyzwania nauki w tej formie. Dziękuję Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu za udzielone wsparcie w zakupie kolejnych laptopów niezbędnych do nauki.

– powiedziała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa

Gmina Tuchów w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowy uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dofinansowanie w wysokości 74 999,00 zł. Środki stanowią wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, umożliwiające zdalne nauczanie w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19

Gmina Tuchów w trzech naborach wniosków sumarycznie pozyskała 259 999,00 zł (100% dotacji) na zakup 92 laptopów.

Skip to content