Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Małopolska: 10 000 zł dla OSP w Tuchowie

26 lutego br. w Operze Krakowskiej odbyło się Noworoczne Spotkanie Strażaków, którego organizatorem był Zarząd Województwa Małopolskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Jan Tadeusz Duda Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałkowie – Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa, radni województwa, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek, Jan Kuczkowicz wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, komendanci miejscy i powiatowi PSP oraz druhny i druhowie przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Małopolski. 

Głównym punktem programu spotkania było wręczenie nagród jednostkom ochotniczych straży pożarnych, które w 2023 roku w swoich powiatach, wykazały się najwyższą aktywnością tj. wyjeżdżały najczęściej do działań i akcji ratowniczych. Wśród 19 wyróżnionych jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie.

Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski, komendant gminny ZOSP RP w Tuchowie Łukasz Giemza oraz przedstawiciele zarządu jednostki: Sebastian Bakuliński, Agnieszka Wąs oraz Włodzimierz Wąs.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie, podobnie jak pozostałych 18 laureatów, otrzymali torbę medyczną, voucher na szkolenie techniki jazdy (dla dwóch osób) oraz czek o wartości 10 tysięcy złotych na zakup wyposażenia. Przyznane przez Sejmik Województwa Małopolskiego środki trafią do tuchowskich strażaków za pośrednictwem Gminy Tuchów.

Miłym akcentem podkreślającym współpracę pomiędzy UMWM, a strażakami ochotnikami był moment, podczas którego pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: Anna Glixelli, Anna Szymacha, Beata Adamczyk oraz Kamil Staszewski, współpracujący z gminami i jednostkami ochotniczych straży pożarnych w realizacji dotacji przekazywanych przez Województwo Małopolskie, zostali odznaczeni Brązowymi Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa przyznanymi przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego. 

Oficjalną część spotkania zakończył koncert Jacka Wójcickiego oraz Orkiestry Opery Krakowskiej.

Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, wyjeżdżając w 2023 roku do zdarzeń 162 razy, okazała się „liderem” w tym zakresie wśród interweniujących 125 ochotniczych straży pożarnych w powiecie tarnowskim i na 6. miejscu spośród 1277 jednostek w województwie małopolskim.