Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Otwarcie obiektu sportowego przy ul. Żeromskiego w Tuchowie

W sobotnie przedpołudnie odbyło się uroczyste otwarcie obiektu sportowego przy ul. Żeromskiego w Tuchowie. Zaszczycili nas swoją obecnością poseł na Sejm RP Piotr Sak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojtek Skruch, radna Powiatu Tarnowskiego Grażyna Karaś, radni Rady Miejskiej w Tuchowie obecnej kadencji i Ryszard Wrona – były przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie poprzednich kadencji, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy. Najważniejszymi gośćmi były jednak dziecięce drużyny piłkarskie, które rozegrały turniej na nowej murawie.

Jak zawsze podczas uroczystości, stoiska wystawiły organizacje społeczne z naszej gminy, stowarzyszenia Stowarzyszenie „Razem” z Mesznej Opackiej, Stowarzyszenie „Aktywni Lubaszowianie”, Koło Gospodyń Wiejskich Siedliszczanie, Fundacja „Iskierka” i zbierający fundusze dla Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Wszystkim przybyłym za tę obecność serdecznie dziękujemy!

Zgodnie z oczekiwaniem, nowo otwarty obiekt sportowy ma służyć całej społeczności gminnej. Dzisiaj z boiska typu „Orlik”, boiska do piłki siatkowej, siłowni, sali fitness, sali konferencyjnej i wyposażenia mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, do czego gorąco zachęcamy.

Cymbergaj, piłkarzyki, bilard, mini koszykówka i wiele innych ciekawych gier jest dostępnych dla zorganizowanych grup dziecięcych i młodzieżowych, a także dla stowarzyszeń i organizacji – zapraszamy także grupy z sąsiednich gmin. Pobliska ścieżka rekreacyjna na „Skałce” otwiera nowe możliwości treningowe i jest świetnym pomysłem na spędzenie tutaj wolnego czasu. Pierwsze grupy młodzieżowe zaliczyły już nocowanie na MOSiR i rozmowy do białego rana, mamy nadzieję, że tych grup będzie z czasem przybywało.

Zachęcam dyrektorów szkół, stowarzyszenia, organizacje, „grupy podwórkowe”, grupy seniorów do kontaktu z dyrektorem MOSiR Mateuszem Salwą w celu rezerwacji obiektu. Obiekt jest dla Was i tylko od Was zależy, w jak dużym stopniu wykorzystacie jego możliwości.

Fotorelacja: Wojciech Kras

Skip to content