Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pomoc dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

W imieniu Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa dziękujemy za tak wielką odpowiedź na apel o pomoc dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Spływają do nas informacje od firm, osób prywatnych, którzy chcą wesprzeć siostry zakonne w tych trudnych chwilach.

Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć możliwość zakażenia, od dnia 10 czerwca na dziedzińcu tuchowskiego ratusza będzie możliwość pozostawienia sprzętu i naczyń jednorazowych, a także innych rzeczy pozwalających siostrom na efektywną opiekę nad pensjonariuszami Domu Pogodnej Jesieni. Następnie druhowie z OSP Tuchów w bezpieczny sposób dostarczą siostrom wszystkie przekazanie dary.

Gdzie można przekazać dary?
w dni robocze na dziedzińcu tuchowskiego ratusza w godz. 7:30 – 15:00

Przed przekazaniem darów prosimy o kontakt
pod numerem telefonu: 507 178 467

Można również przekazać darowiznę finansową:
https://dpjtuchow.pl/darowizny/

Dnia 8 czerwca okazało się, że 18 sióstr zakonnych oraz 2 pensjonariuszy ma wynik pozytywny zakażenia koronawirusem.

Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. W placówce przebywa 45 osób. Pacjenci placówki to osoby starsze, przewlekle chore, leżące, często po przebytych ciężkich chorobach, takich jak udar czy wylew jak również onkologiczni. Wymagają 24-godzinnej, specjalistycznej opieki.

Na kwarantannie jest prawie 30 pracowników świeckich. W placówce zostały trzy opiekunki, które się zgłosiły, że chcą spędzić kwarantannę w Domu Pogodnej Jesieni, gdzie pracują.

Placówka potrzebuje rąk do pracy. – Potrzebujemy wolontariuszy chętnych do pracy przy starszych, ale także do kontaktu ze światem zewnętrznym, bo my nie możemy wychodzić. Mamy mieć zapewnione środki ochrony osobistej, ale potrzebujemy bardzo dużej liczby maseczek, rękawic – mówi siostra Pacyfika Pławecka.

Potrzebne są środki ochrony indywidualnej i wyposażenie w specjalistyczny sprzęt: maseczki, kombinezony, gogle i okulary ochronne, rękawiczki, środki do dezynfekcji, koncentratory tlenu, oczyszczacze powietrza, a także jednorazowe naczynia i sztućce.