Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Powstanie remiza OSP w Jodłówce Tuchowskiej

Gmina Tuchów otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 000,00 zł na budowę remizy OSP w Jodłówce Tuchowskiej.

Gmina Tuchów w ramach II konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyła dwa wnioski o dofinansowanie. Cieszymy się, że jeden z nich został pozytywnie rozpatrzony i przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 0,5 mln zł.

Projekt obejmuje budowę remizy OSP z garażem jednostanowiskowym oraz zapleczem socjalnym. Z obiektu będą korzystać strażacy ochotnicy z OSP w Jodłówce Tuchowskiej. Obiekt o powierzchni ponad 200 m2 będzie znajdował się na działce nr 277/1 przy drodze powiatowej Lubaszowa-Siepietnica. Termin realizacji: 2021-2022.

Jodłówka Tuchowska to miejscowość, która nie posiada własnej siedziby OSP. W miejscowości funkcjonują zakłady przetwórstwa drzewnego, ośrodek wczasów dziecięcych, szkoła, co potwierdza potrzebę budowy takiego obiektu, w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów, licznie odwiedzających tę miejscowość.

Serdecznie dziękujemy posłom ziemi tarnowskiej, szczególnie Pani poseł Annie Pieczarce oraz radnemu Mateuszowi Janiczkowi za wsparcie w staraniu się o środki finansowe.

Nie ustajemy w staraniach o pozyskanie środków finansowanych na budowę budynku wielofunkcyjnego w Dąbrówce Tuchowskiej.

Skip to content