Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Projekt budowy szatni Alfy Siedliska na etapie uzgodnień

W kwietniu 2021 roku burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek podpisała umowę na wykonanie projektu budowlanego szatni klubu sportowego Alfa Siedliska. Obecnie trwa jego uzgadnianie oraz przygotowywanie dokumentacji w celu złożenia do Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Następnie po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawcy tej inwestycji.

Przypomnijmy, że Gmina Tuchów pozyskała środki na budowę szatni z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 253 000,00 zł.

W ubiegłym sezonie klub z Siedlisk posiadał 5 drużyn, w tym jeden zespół seniorski, dwa młodzieżowe (trampkarze, młodziki) i dwa dziecięce (orliki, żaki). W klubie trenuje 29 seniorów, 14 trampkarzy, 14 młodzików, 10 orlików i 16 żaków, w sumie 83 osoby. W ostatnim roku stadion przeszedł kompleksową modernizację, w tym wyrównano płytę boiska, zakupiono nowe aluminiowe bramki, przeniesiono piłkochwyty na regulaminową odległość i zakupione nowe siatki, a w ostatnich dniach zakończono utwardzanie drogi dojazdowej do terenu, na którym będzie zlokalizowana szatnia.

Budynek będzie miał wymiar 22 x 9 metrów i wysokość 3 metrów, dach jednospadowy z attyką z trzech stron. Wewnątrz znajdować się będzie szatnia gospodarzy, gości, pokój sędziowski – wszystkie te pomieszczenia będą posiadały zaplecze sanitarne. Ponadto w obiekcie znajdować się będzie pokój trenerów, magazyn sportowy, pralnia z suszarnią i regałami na stroje. Nie zabraknie również ogólnodostępnych sanitariatów, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Wizualizacja szatni KS Alfa Siedliska
Rzut budynku szatni KS Alfa Siedliska
Skip to content