Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rozpoczęcie budowy budynku wielorodzinnego w Siedliskach

W piątek 5 lipca 2024 r. w Siedliskach Tuchowskich nastąpił długo wyczekiwany moment – uroczyste wbicie łopaty pod nowy budynek wielorodzinny.

Inwestorem jest SIM Małopolska Sp. z o.o., której udziałowcem jest Gmina Tuchów. Koszt budowy pierwszego z planowanych trzech budynków to ponad 12 mln zł, a środki na jego budowę pochodzą z budżetu państwa, partycypacji osób zainteresowanych mieszkaniami i kredytu BGK.

Dla nas to wielka radość, że jesteśmy w tym momencie świadkiem rozpoczęcia jednej z trzech epokowych inwestycji w naszej gminie, z ostatnich kilkunastu lat. Pierwsza taka inwestycja to budowa Strefy Aktywności Gospodarczej, druga to obwodnica Tuchowa – a trzecia, to właśnie budowa mieszkań na długoterminowy wynajem. Jestem przekonana, że w okresie kolejnych 5 – 10 lat przyczyni się ona do dynamicznego rozwoju gminy Tuchów, a przede wszystkim rozwiąże problem mieszkaniowy, z którym borykamy się od wielu lat. Wierzę, że stworzy nowe perspektywy dla młodych ludzi i sprawi, że część z nich pozostanie tutaj, w miejscu, w którym się urodzili.

Dziękuję w tym miejscu posłowi na Sejm RP Stanisław Bukowiec za to, że wskazał mi możliwość i zachęcił do wzięcia udziału w tym projekcie. Bez udziału w SIM Małopolska sp. z o.o. ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyż koszt budowy budynków wielorodzinnych zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe takich gmin jak Tuchów. Cieszę się, że mogę współpracować z Panem Prezesem SIM Michałem Lysym i jego zespołem, który wyróżnia się profesjonalizmem i sprawnością w działaniu – podsumowała burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

Warto dodać, że obecnie trwa nabór na mieszkania w drugim budynku, a niezbędne dokumenty można pobrać tutaj

W ramach inicjatywy ma powstać trzy budynki, po 40 mieszkań w każdym. Będą to mieszkania o wysokim standardzie na długoterminowy wynajem z możliwością dojścia do własności, w zasobie tym nie przewidziano mieszkań komunalnych, ani socjalnych.