Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Kolejny już raz sala widowiskowa tuchowskiego Domu Kultury stała się areną zmagań młodzieży, która rywalizowała w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbyły się w czwartek 21 marca o godzinie 9:00.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, przy współpracy Domu Kultury w Tuchowie. Kolejny też raz gminny etap eliminacji wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

W skład komisji oceniającej wiedzę uczestników weszli druhowie: Wiesław Siedlik (komendant gminny ZOSP RP w Ryglicach), Jacek Oleksowicz, Maciej Boratyński, Michał Mikos i Krzysztof Serafin.

Po przeprowadzeniu pierwszej części – testu pisemnego składającego się z 30 pytań, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy uczestników, którzy najlepiej spisali się rozwiązując test. W części ustnej uczestnicy losowali zestawy pytań, na które odpowiadali bezpośrednio przed komisją. Następnie członkowie komisji oceniali odpowiedzi i w ten sposób, kilka minut po godzinie 11, ogłoszone zostały wyniki. Dyplomy i upominki trafiły do wszystkich uczestników z rąk zastępcy burmistrza Tuchowa i jednocześnie przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie – Wiktora Chrzanowskiego.

fot. Wojciech Kras

Ostateczne wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

GRUPA I
I miejsce – PIĄTEK Julia
II miejsce – HUDYKA Filip

GRUPA II
I miejsce – KRAS Wojciech
II miejsce – BORGULA Alicja

GRUPA III
I miejsce – CHWISTEK Rafał
II miejsce – ZBYLUT Aleksandra

Cała szóstka będzie reprezentowała naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 4 kwietnia br. w Tarnowie.

Tekst: Łukasz Giemza

Skip to content