Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Opowieść wigilijna” w Łowczowie

„W samolubnym świecie, samolubni wygrywają” – taką dewizą kieruje się wielu. Przekonujemy się o tym codziennie słuchając wiadomości, oglądając telewizję. O tym jak wiele tracą mogliśmy się przekonać oglądając spektakl „Opowieść wigilijna” w wykonaniu grupy teatralnej CELEBRITY.

Niewielka scena na piętrze szkoły podstawowej w Łowczowie dzięki przepięknej scenografii stała się małym teatrem. Mrok nocy i świąteczne dekoracje wprowadziły odpowiedni nastrój. „Opowieść wigilijna” to już trzeci poważny spektakl przygotowany przez grupę rodziców pracujących pod kierunkiem Anny Smolińskiej-Baranowskiej. Sobotnią premierę (17 grudnia) połączoną ze spotkaniem świątecznym, którą zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Tuchowa Adam Drogoś z małżonką, radny Bogdan Stefan z małżonką, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, prezes OSP w Łowczowie, rodziny wykonawców oraz grono pedagogiczne. W niedzielę spektakl obejrzeli z niezwykłym przejęciem uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcy Łowczowa i okolicznych miejscowości.

Przygotowane z wielkim zaangażowaniem, dbałością o szczegóły przedstawienie przeniosło nas w atmosferę tego jednego dnia, „…kiedy milkną wszystkie spory, kiedy radość wita wszystkich”. Dzięki grupie CELEBRITY mogliśmy kolejny raz przekonać się o magicznym wpływie świąt Bożego Narodzenia. Byliśmy świadkami niezwykłej przemiany egoistycznej, bezwzględnej śpiewaczki operowej, jaka miała miejsce w tę szczególną noc.

Po spektaklu dyrektor szkoły złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli wykonane przez uczniów kartki z życzeniami. Występ przyczynił się do zasilenia konta przeznaczonego na realizację niezwykle ważnego dla społeczności szkolnej wydarzenia jakim jest nadanie imienia szkole.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia – grupie niezwykłych kobiet – za poświęcony czas, za obdarowywanie nas widzów pozytywną energią, za każdy uśmiech dziecka pojawiający się podczas waszych występów, ale przede wszystkim za wiarę w to, że wielkie rzeczy rodzą się z małych, zwykłych, przyziemnych.

Kazimiera Snopkowska

Skip to content