Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Orkiestra z Siedlisk na scenie Małego Rynku w Krakowie!

W piątek 24 września 2010 r. 41-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Siedliskach wraz z nauczycielami oraz p. Bogdanem Stefanem wyjechała do Krakowa na VII Europejski Dzień Języków. Na Małym Rynku wyrosło europejskie miasteczko namiotów, a w każdym z nich królował inny język. Uczniowie mieli możliwość brania udziału w wielu konkursach i quizach językowych.

Uczniowie z gimnazjum w Siedliskach, jak co roku, brali udział w językowych łamigłówkach i sprawdzali się w nich bardzo dobrze o czym świadczą liczne nagrody. Ale to nie wszystko! Właśnie z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków, zamiast tradycyjnego hejnału z Wieży Mariackiej, Krakowianie i wszyscy uczestnicy wielojęzycznej imprezy, usłyszeli hymn UE. I tak rozpoczął się konkurs na najbardziej ciekawe wykonanie „Ody do radości”.

Również swoją wersję zaprezentowała uczniowska orkiestra z Zespołu Szkół w Siedliskach, która pod bacznym okiem p. Bogdana Stefana – kapelmistrza orkiestry, przygotowała świetną interpretację m.in. w stylu góralskim. Dwudziestoosobowa orkiestra zaprezentowała się wspaniale. Usłyszeliśmy różne wersje np. na ludowo i w wykonaniu chóru żeńskiego, ale w konkursie zwyciężyło jednak wykonanie rockowe! Mimo, iż orkiestra z Siedlisk nie zajęła punktowanego miejsca, wszyscy jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałą młodzież.

Nagranie wideo z Europejskiego Dnia Języków będzie można zobaczyć już niedługo w internetowej TV Tuchów. Na razie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorzy: British Council, Goethe-Institut, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski, Włoski Instytut Kultury, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Po zakończeniu imprezy na Małym Rynku w Krakowie cała grupa z Siedlisk udała się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, gdzie prezentowana jest wystawa o mieście i gminie Tuchów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

fot. Halina Piotrowska

Skip to content