Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Orszak Trzech Króli w Siedliskach i Lubaszowej

Mieszkańcy Siedlisk i Lubaszowej w niezwykły sposób uczcili wczorajsze święto. Przez miejscowości przeszedł pierwszy Orszak Trzech Króli.

W Siedliskach wydarzenie przebiegało pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w parafialnym kościele. Nabożeństwo uświetnił udział Parafialnej Orkiestry Dętej. Przed rozpoczęciem eucharystii do kościoła zawitali Trzej Królowie w asyście czterech chorągwi oraz przebranej w stroje regionalne grupy kolędniczej.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację. (fot. Marek Mikos, Lidia Borczyk)

Po zakończonym nabożeństwie, spod kościoła wyruszył uroczysty korowód. Otwierali go chorąży, następnie bryczka, w której miejscowość przemierzali Trzej Mędrcy. Asystowało im stowarzyszenie „Moje Siedlisko”, które animowało śpiew kolęd, uczniowie Zespołu Szkół ubrani w kolorowe stroje oraz liczni mieszkańcy niosący na głowach korony oraz naklejki i chorągiewki. Uroczysty przemarsz nad którym czuwała miejscowa OSP zakończył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Siedliskach. Tam miało miejsce wspólne kolędowanie, a następnie przedstawiono jasełka przygotowane przez szkolne koło teatralne. W sztuce pt. „Po kolędzie” młodzież i dzieci w piękny i klasyczny sposób rozbudziły w widzach bożonarodzeniowego ducha, a poprzez grę aktorską, śpiew i taniec rozgrzały serca całej społeczności.

Natomiast w Lubaszowej mieszkańcy tłumnie zgromadzili się przy remizie OSP, by przy grze gitary i akordeonów oraz wspólnym śpiewie wyruszyć do kościoła parafialnego w Orszaku Trzech Króli. Mieszkańcy przebrani byli w kolorowe szaty i korony symbolizujące ubiór Trzech Króli.
Kliknij, aby obejrzeć fotorelację. (fot. Wiktor Chrzanowski)

Wydarzenia te bez wątpienia integrują społeczność i budują wspólnotę lokalną.

Skip to content